Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Damian Konkel z "Hipolita" w finale Tenisa Stołowego w Goręczynie
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

Drużyna reprezentująca Powiat Wejherowski zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Licealnych pod nazwą „Dwie rakiety”. Zawody odbyły się 16 marca 2018 roku w Goręczynie. Finał „Dwóch Rakiet” rozegrano już po raz siedemnasty, a reprezentantom powiatu wejherowskiego wielokrotnie udawało się stanąć na podium w tej rywalizacji, natomiast w 2009 roku wygraliśmy te zawody. W składzie tej zwycięskiej ekipy grał m.in. Tomasz Sikora, który później reprezentował z sukcesami III – ligowy klub z Redy. W tym roku powiat wejherowski zgromadził 22 punkty, wygrywając w sportowej walce z zawodnikami z powiatu kartuskiego, którzy zdobyli 18 punktów. Na najniższym stopniu podium uplasował się powiat kościerski, który uzyskał 16 punktów.W zawodach wystartowało powiaty z terenu całego województwa pomorskiego. Indywidualnie najlepszymi zawodniczkami okazały się: Magdalena Płotka oraz Katarzyna Płotka, uczęszczające na co dzień do Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie. Natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się: Przemysław Dosz z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie oraz Damian Konkel z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi. Opiekunem drużyny była Małgorzata Mika, instruktorka zatrudniona w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie. Walka o czołowe lokaty była w tym roku niezwykle wyrównana, ale nasza drużyna pokazała klasę, wygrywając bezapelacyjnie cały turniej. Celem tej imprezy była przede wszystkim promocja tenisa stołowego wśród młodzieży naszego województwa. Tak ogromny sukces naszego powiatu nie byłby możliwy, gdyby nie praca trenerów i instruktorów działających w klubie Akademia Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto, za co należą się im ogromne podziękowania. Koordynatorem całego wyjazdu był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.