W marcu w "Hipolicie" odbyło się wiele akcji mających na celu popularyzację matematyki. 14 marca obchodziliśmy święto matematyki - Światowy Dzień liczby π. Uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty, które są prezentowane na terenie szkoły a rękodzieło związane z liczbą π na wystawie w sali nr 12. We worek 19 marca reprezentanci klas 1-3 technikum brali udział w konkursie matematycznym. Zwyciężyła klasa 3c, drugie miejsce zajęła klasa 2c, a trzecie miejsce klasa 1a. Poziom był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowała runda dodatkowych pytań. Zwycięzcy otrzymali słodycze i drobne upominki, a wszyscy uczestnicy oceny za aktywność . W dniu 21 marca przeprowadzono w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” a 25 marca uczniowie klas 1-3 technikum wzięli udział w konkursie multiprzedmiotowym (biologia, geografia, chemia, fizyka i matematyka). Organizatorzy – nauczyciele matematyki – dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w proponowanych konkursach i życzymy zdobywania jak najlepszych wyników w nauce matematyki, która jest Królową nauk !