Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - II Wojewódzki Konkurs Kulinarny "Hipolit Chef" rozstrzygnięty

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

Dnia 4 grudnia 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi, odbył się II Wojewódzki Konkurs Kulinarny „Hipolit Chef“. Projekt ten skierowany był do młodych kucharzy, uczniów szkół o profilu gastronomicznym, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności szerszemu gronu odbiorców. Uczestnicy konkursu  przygotowywali potrawy z nieznanych im wcześniej produktów. W tym roku motywem przewodnim była: kaczka, rokitnik i salsefia. Z tych produktów z dowolnymi dodatkami należało przygotować danie główne. W zawodach liczyły się nie tylko umiejętności ale też kreatywność i odporność na stres spowodowany presją czasu. Wszystkim uczestnikom udało się doskonale sprostać zadaniu. W rywalizacji wzięło udział 11 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska, Gdyni, Pucka, Wejherowa i Rumi.

Sponsorami tegorocznego konkursu byli: „Hotel Hilton z Gdańska“, Hotel „Skipper“ z Rewy, firma Gastrem, Callebaut Maciej Majzon-Wójtowicz oraz firma Triada-Dawtona. Jury w składzie : Tomasz Leśniak z Hotelu „Szafir“ w Jastrzębiej Górze, Grzegorz Billot z Hotelu „Hilton“ w Gdańsku, Dorota Maciejewska z firmy Gastrem, Lidia Klebba – Dyrektor Hotelu „Skipper“ w Rewie,  Marcin Sosnowski szef kuchni w tym hotelu  oraz Maciej Majzon – Wójtowicz – szef w Polskiej Akademii Czekolady w Łodzi nagrodziło głównymi nagrodami 3 uczestników oraz przyznało dwa wyróżnienia. Nagrody wręczyli: Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel, Dyrektor PZS nr 2 w Rumi Halina Filińska oraz przewodniczący jury Tomasz Leśniak.

I miejsce : Wojciech Niziński – Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni

II miejsce: Aleksandra Naczk – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

III miejsce: Bartosz Krajewski – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku

Wyróżnienia: Fabian Budnik - Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie oraz Paweł Kowalski - Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni.

Tegoroczny wojewódzki konkurs „Hipolit Chef“ koordynowała: Małgorzata Więcek przy pomocy Barbary Saneckiej, Magdaleny Brok-Krampy, Doroty Gaszty, Doroty Pryczkowskiej i Bożeny Madekszy.