„Młode talenty” -  KLAUDIA RAIF  z klasy I G oraz SZYMONEM  NOWAK z klasy  2 B  wywalczyli I miejsce w  konkursie kulinarnym odbywającym się 20.04.2017  w hotelu River Style  podczas Targów GASTREM.

 Nasi uczniowie rywalizowali z 5 drużynami ze szkół z Wejherowa, , Kościerzyny, Tczewa, Przodkowa i  Pucka . Głównym produktem była polędwiczka wieprzowa, wszystkie dodatkowe surowce można była zabrać z tzw. Spiżarki (która została wcześniej wyposażona w produkty suche, nabiał, warzywa, owoce itp.). Liczyła się kreatywność oraz pomysłowość , zespół naszych uczniów miał 120minut na przygotowanie dania dla 6 osobowej komisji- Przewodniczącym Komisji był Szef Kuchni Mariusz Gachewicz z Hotelu  Zamku Gniew. Podane danie składało się z soczystej polędwiczki wieprzowej, puree pietruszkowo – marchewkowym oraz dopełnione wykwintnym sosem  malinowym.

Danie zaskoczyło jury pod względem dobrze wypieczonego mięsa oraz sposobu podania.

Za zajęcie I miejsca uczniowie otrzymali cenne  nagrody  : puchar, medale, zestaw garnków, plecak, drobny sprzęt gastronomiczny oraz cenne rady Szefów kuchni.

Gratulujemy i życzymy wielu nowych pomysłów na dania konkursowe!!! Kolejne zmagania już niebawem

Opiekunowie : Barbara Sanecka ; Małgorzata Więcek