Opublikowano: 09.03.2026 r.
23 lutego 2026 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. Była to ważna okazja, aby zwrócić uwagę na temat zdrowia psychicznego oraz przypomnieć, jak istotne jest wzajemne wsparcie, rozmowa i wrażliwość na potrzeby innych.
Z tej okazji uczniowie przygotowali gazetkę informacyjną, na której znalazły się najważniejsze informacje dotyczące depresji – jej objawów, sposobów szukania pomocy oraz znaczenia rozmowy o trudnościach emocjonalnych. Powstał również plakat ze słowami wsparcia, na którym można było zapisać życzliwe i budujące hasła przypominające, że każdy z nas może liczyć na zrozumienie i pomoc.
Dodatkowo pedagodzy szkolni przygotowali quiz wiedzy, który pozwolił uczniom sprawdzić swoją wiedzę na temat depresji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz za wspólne budowanie atmosfery życzliwości i wzajemnej troski.
Pamiętajmy, że nikt nie musi zmagać się z trudnościami sam.
W sytuacjach kryzysowych lub wtedy, gdy potrzebujemy rozmowy i wsparcia, można skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
• 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
• 800 70 2222 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym
• 116 123 – Linia wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym
Rozmowa może być pierwszym krokiem do uzyskania pomocy. Nie bójmy się jej szukać ani oferować jej innym.