Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 16.30
Środa 7.30 - 15.10
Czwartek 7.30 - 15.10
Piątek 7.30 - 14.10


Kontakt:

mgr Barbara Smolarek
mgr Elżbieta Kałuska
58 671-13-36 wew. 27

"Nie ma takiej dziedziny życia, w której by dobra książka nie pomogła"
- Lucjan Rudnicki


Biblioteka szkolna, to miejsce, w którym masz do dyspozycji obszerny, uwzględniający potrzeby edukacyjne księgozbiór, tworzony m.in. przez:

- 4126 książek literatury pięknej, beletrystyki i popularno-naukowej
- 1127 podręczników
- 526 filmów i programów edukacyjnych
- 270 programów nauczania

Biblioteka obejmuje swoją powierzchnią dwa pomieszczenia: czytelnię i magazyn książek. W naszej bibliotece są komputery dla uczniów, które pomyślane zostały jako Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej.
W wolnej chwili możesz surfować w Internecie.Poza tym do Twojej dyspozycji pozostaje prasa codzienna oraz zawodowe czasopisma branżowe: Kuchnia, Logistyka, Poznaj swój kraj, Poznaj świat i inne. Tutaj spędzisz mile przerwę, przygotujesz się do zajęć, odrobisz lekcje - masz do dyspozycji bogato wyposażony księgozbiór podręczny, albo odpoczniesz. Zawsze swoją pomocą służą Panie nauczycielki bibliotekarki: mgr Barbara Smolarek i mgr Elżbieta Kałuska

16 listopada br. w murach Hipolita odbyło się spotkanie bibliotekarzy powiatu wejherowskiego. Inicjatorkami tegoż wydarzenia były panie bibliotekarki – Elżbieta Kałuska i Barbara Smolarek. To już drugie takie spotkanie w historii ZSP nr 2. Nauczyciele bibliotekarze są dla siebie wsparciem w codziennej pracy w ramach sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy powiatu wejherowskiego. Pomysłodawcą tejże formy współpracy, była przed kilkoma laty Pani Alina Hope – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku Filia w Wejherowie. Na spotkaniu omawiano między innymi podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym. Szczególnie skupiono się na: upowszechnianiu czytelnictwa, rozwijaniu kompetencji czytelniczych i informatycznych wśród dzieci i młodzieży. Poruszano również temat związany z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Ponadto pochwaliliśmy się działalnością biblioteki szkolnej. W przerwie wszystkie uczestniczki spotkania, a było ich 27 ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, obejrzały pokaz carvingu w wykonaniu uczennicy klasy IV, Karoliny Popko. Karolina wyrzeźbiła w mydle małe arcydzieła, które wszystkim bardzo się podobały. Ponadto pochwaliliśmy się naszym zapleczem dydaktycznym m. in. salą fitness, pracownią gastronomiczną oraz fryzjerską. Przy tej okazji nasi goście zobaczyli umiejętności adeptów fryzjerstwa i gastronomii. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, zaowocowało wieloma wnioskami i spostrzeżeniami, wymianą doświadczeń, a także promocją szkoły.
E.K.