Zapraszamy do zapoznania się z zasadami otrzymywania stypendiów pomostowych w roku szkolnym 2018/2019 realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ogłoszenie dotyczy tegorocznych maturzystów, którzy zakwalifikują się na I rok studiów.

Program stypendiów pomostowych na rok akademicki 2018/2019

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi powołał na stanowisko Inspektora Danych Osobowych:

Michała Filipowskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą FilCon Inf Michał Filipowski z siedzibą w Gdyni, ul. Kołłątaja 1/703, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polski Związek Głuchych Oddział Pomorski w Gdańsku pragnie przedstawić Państwu ofertę kursu Polskiego Języka Migowego PJM poziom A1 (naturalny język migowy), który zaplanowaliśmy w Wejherowie w terminie od 4 kwietnia do 19 września 2018 roku. Łącznie odbędzie się 15 spotkań (60 godzin), zajęcia zaplanowane są w środy (z wyłączeniem miesięcy letnich)  w godzinach 16:30 – 20:00. Kurs  prowadzony będzie przez Głuchego lektora, dzięki czemu wiedza o Polskim Języku Migowym zostanie jak najlepiej przekazana uczestnikom. Kurs ten umożliwi osobom słyszącym  komunikację z osobami Głuchymi oraz zapoznanie się z najważniejszymi elementami pięknego języka migowego. Miejsce realizacji kursu: Polski Związek Głuchych Koło Terenowe w Wejherowie, ul Ofiar Piaśnicy 22. Koszt kursu: 630,-zł (istnieje możliwość zapłaty w dwóch ratach). Wystawiamy fakturę VAT. Osoby zainteresowane kursem prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego  na mail;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W razie pytań prosimy pisać lub dzwonić tel. 58/341-96-25  503 909 987

Mariola Stancel

Kierownik Oddziału  PZG w Gdańsku

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram kursów

PRAKTYKI I STAŻE ZAWODOWE

W RAMACH PROJEKTU „PROGRAMY MOTYWACYJNE DLA UCZNIÓW POMORSKICH SZKÓŁ ZAWODOWYCH”

 

W ramach projektu "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" mamy wolne miejsca dla uczniów szkół zawodowych chętnych do odbycia praktyk i staży zawodowych wykraczających poza podstawę programową.

-wymiar praktyki/stażu: 150 godzin

-czas realizacji praktyki/stażu: od daty zawarcia umowy z pracodawcą do końca marca 2018r.

-wynagrodzenie dla ucznia (płatne po odbyciu 150 godzin praktyki/stażu): 900 zł netto.

 

Na czas praktyki/stażu uczniowi zostanie zapewniona m.in. opieka pracownika zakładu, szkolenie BHP i ppoż, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie od NNW, zwrot kosztu biletów. Uczniowie otrzymają również odzież roboczą (stosownie do zakresu wykonywanej pracy).

 

Realizacja praktyki/stażu zawodowego w ramach projektu "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" umożliwi uczniom ubiegającym się o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2018/2019  uzyskanie dodatkowych punktów (10 pkt).

 

Projekt "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie 3.3.2 RPO WP 2014-2020). Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły. 

Dofinansowane kursy języka angielskiego i niemieckiego

Centrum  Szkoleniowe Masterlang zaprasza osoby pełnoletnie do wzięcia udziału w dofinansowanych z Unii Europejskiej kursach języka angielskiego oraz niemieckiego

Aktualnie prowadzimy rekrutację do trzech projektów:

  • Pomorska Akademia Językowa - 180 godz. kursy języka angielskiego - 398 zł
  • Akademia Językowa na Pomorzu - 120 godz. kursy języka angielskiego / niemieckiego - 288 zł
  • Z angielskim na plus! - 180 godz. intensywny kurs języka angielskiego - 430,60 zł

Koszt uczestnictwa to 15% wartości całego kursu.

Zajęcia odbywać się będą: ➢ średnio dwa razy w tygodniu po 2 godz. w godzinach popołudniowo-wieczornych lub ➢ w innej organizacji dogodnej dla uczestników ➢ w lokalizacjach w pobliżu miejsca zamieszkania/pracy (np. szkoła, sala katechetyczna).

Kursy kończą się uzyskaniem przez każdego uczestnika certyfikatu potwierdzającego zdobycie określonego poziomu biegłości języka zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Grupy językowe będą liczyć średnio 10 osób, nie więcej niż 12.

Kursy adresowane są do osób spełniających łącznie następujące warunki:

  • w wieku 18 lat i więcej
  • pracujących w mikro, małych lub średnich firmach lub podmiotach ekonomii społecznej / przedsiębiorstwach społecznych
  • pracują lub zamieszkujących (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa pomorskiego
  • zgłaszających z własnej inicjatywy chęć uczestniczenia w szkoleniach.

 

Szczegółowe informacje o kursach dostępne są na stronach internetowych lub pod nr tel.:

  • Pomorska Akademia Językowa - http://masterlang.pl/paj/ tel. 533 324 846
  • Akademia Językowa na Pomorzu - http://masterlang.pl/angielskinapomorzu/ tel. 533 324 847
  • Z angielskim na plus! - http://gdpromesa.pl/angielskinaplus/ tel. 533 324 847

Serdecznie zapraszamy, Zespół Centrum Szkoleniowego MASTERLANG

Bezpłatne kursy obsługi komputera

Zachęcam do udziału w nowym projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich pod nazwą Moc cyfrowych kompetencji” – bezpłatne kursy komputerowe.
 
Prowadzimy rekrutację na bezpłatne szkolenia komputerowe w zakresie podstawowym dla osób pracujących, które rozpoczną się pod koniec września 2017 i później. Mamy jeszcze wolne miejsca dla osób w wieku 50 lat i więcej, o wykształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (zasadnicza szkoła zawodowa / liceum / technikum).
 
Zajęcia będą prowadzone w kameralnych grupach - średnio 12 osobowych. Wykłady będą się odbywać 2 x w tygodniu, przez około 5 miesięcy. Ze względu na to, że oferta skierowana jest do osób zatrudnionych, spotkania zorganizujemy w godzinach popołudniowych.
 
Kurs zakończy się egzaminem zewnętrznym w certyfikacji DIGCOMP i potwierdzony dokumentem ważnym bezterminowo.
 
Jeśli znają Państwo osobę chętną do uczestniczenia w takim bezpłatnym kursie, to proszę o przekazanie tej informacji.
Zapraszam do kontaktu mailowego lub pod numerem telefonu 666 390 250 – chętnie odpowiem na wszelkie pytania oraz odbiorę wypełnione formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie - Izabela Rosinka - przedstawiciel realizatora projektu – firmy NESTOR GROUP (www.nestorgroup.pl)