Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - SELGROS
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

20.05.2024 r., uczniowie którzy uczestniczyli w projekcie "Dziś uczeń, jutro mistrz", udali się do Instytutu Kulinarnego Transgourmet Selgros w Piasecznie, gdzie odbyli warsztaty kulinarne. Szef kuchni zademonstrował uczniom kuchnię wyposażoną w najnowszej generacji sprzęt kuchenny. Pod okiem doświadczonych trenerów uczniowie przygotowali trzy zestawy dań. 1) Arancini z sosem Gra Diavolo w formie espumy z syfonu z liśćmi sałaty z dressingiem. 2) Pierś z kurczaka smażona z patelni z siłami i czosnkiem, sos veloute, kremowe puree z marchewki z chilli i oregano, szparagi z maślanym panko ze świeżymi ziołami. 3) Quenelles dr brochet, knedle rybne w sosie buerre Blanca, brokuł nimi macerowany ze szpinakiem i pieczarką z koperkiem. Warsztaty zakończyły się wręczeniem nagród oraz zaświadczeń z udziału w tej niesamowitej kulinarnej przygodzie.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/selgros#sigFreeId71bd561661

19.03.2024 r., odbyły się warsztaty z wypieków pieczywa. Uczniowie po zapoznaniu się z teorią, przystąpili do części praktycznej i upiekli przepyszne włoskie ciabatty, bułki maślane, chałki, foccacia- chleby, cynamonki i drożdżówki.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/selgros#sigFreeId27732d8129

15.02.2024 ., r odbyło się szkolenie „DZIŚ UCZEŃ, JUTRO MISTRZ” z firmą Selgros Cash&Carry, na temat gotowania próżniowego, techniką zwaną ,,sous vide”. Jest to, nowoczesna technika wykorzystywana w kuchni. Podczas szkolenia, uczestnicy zapoznali się ze wszystkimi zasadami przygotowywania żywności do gotowania metodą ,,sous vide’’, roli stałej kontroli temperatury, czasu gotowania i konfiguracją oraz obsługą pakowarki próżniowej. 

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/selgros#sigFreeIda10a1f8645

14.12.2023 r., uczniowie  klasy 3A, 4A i 5A przygotowali dania świąteczne i wspólnie z nauczycielami gastronomii, przedstawicielką firmy Selgros Panią Agnieszką Studzińską, zasiedli do wspólnego stołu. Na stole wigilijnym, nie zabrakło tradycyjnego czerwonego barszczu z uszkami, zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, dań rybnych, kompotu a także aromatycznej kawy i przepysznych słodkości.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/selgros#sigFreeId7e7526039a

27 listopada odbyła się, druga edycja konkursu z firmą King Oscar ,,Pakuj Rybkę do Lunch Boxa”. Edycja ta polegała na stworzeniu dania, które z chęcią zje Twoja klasa i które można zapakować do lunch boxa. Głównymi surowcami były wyznaczone produkty firmy King Oscar: makrela, wątróbka  z dorsza i tuńczyk. Kolejnym zadaniem uczniów, było przeliczenie wartości odżywczej dania. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas gastronomicznych.

 Zwycięzcami zostali:

I miejsce Julia Gralec klasa 4A

II miejsce Oliwia Durajewska 3A

III miejsce Hubert Sobotka 3K

Wyróżnienie: Anna Koval 2K

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/selgros#sigFreeIda085a36ca5

Więcej zdjęć w naszej galerii

28.09.2023 r., w ,,Hipolicie'', odbyły się I warsztaty w tym roku szkolnym z serii „Dziś Uczeń, jutro Mistrz”, gdzie głównym partnerem i sponsorem produktów jest firma Selgros Gdańsk.Tematem pierwszych warsztatów była kuchnia polska, uczniowie przygotowali więc dania takie jak: żurek staropolski z białą kiełbasą, kaszankę z jabłkiem i ziemniakami, schabowego z kością, tatar wołowy z anchois, pieczeń wieprzową, pierogi z kapustą, babkę ziemniaczaną, pieczone żeberka podane z kapustą oraz  bigos.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/selgros#sigFreeId90eac04d89

23.05.2023 r. odbyły się ostatnie warsztaty w tym roku szkolnym, z cyklu „DZIŚ UCZEŃ, JUTRO MISTRZ”, z firmą Selgros cash & carry Gdańsk. Tematem zajęć były ryby i owoce morza, które uczniowie przyrządzili wspólnie z nauczycielami.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Krystian Sosnowski - Szef kuchni Hotelu Skipper Rewa, który przeprowadził szkolenie z głównego produktu oraz Dyrektor Selgrosa Pan Piotr Hermann i Kierownik Sprzedaży Horeca Agnieszka Studzińska.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/selgros#sigFreeIdb9d7da4445

Więcej zdjęć z wydarzenia, dostępne w naszej galerii.

Tematem czwartego  praktycznego szkolenia , które odbyło się 04.04.2023 r. „Dziś uczeń, jutro mistrz’’, przeprowadzonego przez firmę Selgros, były dania  z wołowiny.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/selgros#sigFreeId306b33ab25