Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi - Sport
A A

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi

28.02.2024 r., uczniowie ,,Hipolita’’ zdobyli II miejsce w finale ,,Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców’’. To wielki sukces naszych sportowców!

Skład drużyny: Michał Pol, Gracjan Ptach, Dawid Browarczyk, Mikołaj Rambiert, Serhii Stanislavskyi, Bartosz Słoma, Jakub Węsierski, Mateusz Wandtke, Krystian Czurylo, Jakub Farbotko, Jan Gruchała.

View the embedded image gallery online at:

18.01.2024 r. w PZS nr 4 w Wejherowie, odbyły się zawody w Futsalu chłopców. W turnieju wzięło udział 11 zespołów,  z powiatu  wejherowskiego. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła w turnieju i wykazała się dużą determinacją. Ostatecznie zespół zakończył zawody po fazie grupowej.

W skład reprezentacji Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego weszli:

Nikodem Smykowski, Bartek Słoma, Dawid Sadecki, Jakub Węsierski, Jakub Farbotko, Maciej Woźniak, Mateusz Jankowski, Oskar Bielski, Gracjan Chrzanowski, Grzegorz Piwecki.

24.10.2023 r., uczennice ,,Hipolita’’ wzięły udział w Powiatowej Licealiadzie w Unihokeju Dziewcząt, w Wejherowie. W zawodach wystąpiło 5 zespołów. Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce.

Szkołę reprezentowały:

Grzywacz Daria, Borkowska Maria, Borkowska Małgorzata, Hanszke Agata, Piastowska Natalia, Frankowska Kornelia, Lewandowska Edyta, Macholl Jessika, Paga Małgorzata, Rohde Monika, Szulist Zuzanna  oraz Waśniewska Oliwia.

23.10.2023 r., w ,,Hipolicie’’ odbył się Klasowy Turniej w Unihokeja o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach wzięło udział 13 reprezentacji klasowych, klasa: 1A, 2F, 3F, 3C, 3A, 1H, 2H, 2A, 2D, 2E, 2B, 4D.

Turniej przebiegał w dwóch fazach: grupowej oraz pucharowej. Zwycięskie drużyny w każdej z czterech grup stanęły do rywalizacji w dwóch półfinałach.

W finale  zwyciężyła drużyna z klasy  2H zajmując - I miejsce. Klasa 1H zajęła - II miejsce,  zaś klasa 2B - III miejsce.

Klasę 2H reprezentowali:

Mateusz Rogowski, Michał Pol, Maciej Guzicki, Wojciech Walkusz, Paweł Groth, Kuba Kaczmarek, Jakub Neuman.

Klasę 2B reprezentowali:

Dominik Tworek, Hubert Pawlikowski, Mikołaj Wrzałek, Sebastaian Malitka, Kacper Albecki, Nikola Haberkorn, Damian Wysocki.

Klasę 1H reprezentowali

Marcin Kujawski, Robert Pilarek, Łukasz Fopka, Patryk Żmudowski, Olivier Mielewczyk, Adam Stenka, Oskar Świderski.

06.06.2023 r.  w Hipolicie odbył się  Dzień Sportu pod hasłem “Hipolit Gra Fair Play”. Dzięki wspaniałej pogodzie, impreza odbyła się na boisku szkolnym. "Uczniowie rywalizowali w skoku w dal, crossfitcie, przeciąganiu liny, lekkoatletycznych konkurencjach drużynowych, oraz w halowym turnieju piłki nożnej."

W rywalizacji międzyklasowej udział brały reprezentacje klas: I, II, III i IV Technikum oraz BSIS. Drużyny konkurowały w Wyścigach Rzędów (I miejsce - klasa 1E) oraz Przeciąganiu Liny (pierwsze miejsce -  klasa 1B). W turnieju w halową piłkę nożną, I miejsce zajęła klasa 3E, drugie miejsce klasa 1H, a trzecie - 3B.

W konkurencjach Crossfitowych najlepsi okazali się uczniowie: Damian Wysocki z klasy 1B oraz Julia Miotk z klasy 1D. W skoku w dal najlepszy wynik uzyskał Krystian Czuryło z 3E i Paulina Molenda z 1C.

Po zakończonej rywalizacji indywidualnej i grupowej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Impreza została zorganizowana dzięki uzyskanym środkom finansowym w programie grantowym „Bank Młodych Mistrzów Sportu” organizowanym przez Fundację Santander.

30.05.2023 r., nasza uczennica, Natalia Pstrągowska z klasy 2F, odniosła wielki sukces na Wojewódzkich zawodach lekkoatletyki organizowanych w Chojnicach. Natalia zdobyła brązowe medale w dwóch konkurencjach - pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

24.05.2023 r., reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w lekkoatletyce na stadionie MOSIR w Rumi. Uczennica Natalia Pstrągowska z klasy 2F, zdobyła dwa złote medale w dwóch konkurencjach - pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Natalia zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego zawodów.

25.04.2023 r. na boiskach SALOS w Rumi odbyła się Powiatowa Licealiada  w piłce nożnej chłopców. W zawodach udział wzięło 10 zespołów.