Już po raz 10 Radio Kaszëbë organizuje konkurs wokalistów "Kaszubski Idol".Co należy zrobić aby wziąć w nim udział? Wystarczy mieć ukończonych 13 lat, dobrze śpiewać i przyjść na casting. Od 14 do 19 maja odbędą się castingi wstępne w Bytowie, Kartuzach, Gdyni, Kościerzynie, Wejherowie i po raz pierwszy w Lęborku. Uczestnik musi zaprezentować jeden utwór w dowolnym języku bez towarzyszenia instrumentów muzycznych lub podkładu, czyli a capella. Przesłuchania odbywają się od godziny 16.00 do 18.20. Najlepsi, zdaniem jury, wykonawcy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu. Podczas eliminacji trzeba zaprezentować się a capella już w dwóch utworach - po jednym w języku polskim i kaszubskim. W półfinale, który będzie miał formę koncertu, ma szansę znaleźć się 15 wokalistów. Aby przekonać jury o swoim talencie, uczestnicy będą musieli wykonać jeden utwór w języku kaszubskim przy akompaniamencie muzycznym. Jury wyłoni 10 wykonawców, którzy będą walczyć o tytuł Kaszubskiego Idola 2018 podczas ostatniego etapu - koncertu finałowego. Publiczności zaprezentują się tą samą piosenką, którą wykonywali podczas koncertu półfinałowego. Półfinał i finał poprzedzą warsztaty, podczas których uczestnicy pracować będą nad emisją głosu, dykcją oraz kreowaniem osobowości scenicznej. Nagrodą główną dla zwycięzcy jest nagranie utworu promocyjnego. Zostanie on przesłany do stacji radiowych oraz instytucji zajmujących się promocją kultury regionalnej. Utwory w wykonaniu finalistów zostaną zarejestrowane w celu ich prezentacji na antenie Radia Kaszëbë. Wydane zostaną również na płycie, która zostanie rozesłana do instytucji kultury na Kaszubach oraz trafi do słuchaczy Radia Kaszëbë. Na potrzeby promocji konkursu wokaliści dokonają rejestracji piosenki finałowej. Do konkursu włączeni zostaną także słuchacze, którzy za pośrednictwem SMS-ów będą mogli głosować na ulubionych wykonawców. Konkurs Kaszubski Idol odbywa się pod egidą Radia Kaszëbë od 2008 r. Jego celem jest rozwój młodzieżowego ruchu artystycznego na Kaszubach oraz propagowanie twórczości muzycznej w języku lub inspirowanej tradycją regionalną. W szęściu edycjach wzięło dotąd udział ponad 700 uczestników. Wśród finalistów znalazła się m.in. Natalia Szroeder, która szerszej publiczności dała się poznać ze współpracy z Liberem. Obecnie ma na koncie solową płytę "Nadinterpretacje". Partnerami konkursu są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz centra kultury: Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni, Bytowskie Centrum Kultury, Kościerski Dom Kultury w Kościerzynie, Filharmonia Kaszubska-Wejherowskie Centrum Kultury i Kartuskie Centrum Kultury oraz Fregata w Lęborku.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeIdb47cb0c5c7

Magda Wittbrodt z klasy fryzjerskiej PZS nr 2 w Rumi zajęła I miejsce w konkurencji damskiej w XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów Fryzjerskich o „Bursztynowy Grzebień”, który odbył się 13 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku. W konkurencji męskiej tego konkursu dwie uczennice z „Hipolita”: Dominika Schulz i Klaudia Jeka, zdobyły wyróżnienia. Uczestnicy musieli przygotować pełną stylizację swoich modelek, zadbać o makijaż, ubiór oraz fryzurę. Swoje umiejętności i kreatywność w konkursie mieli okazję zaprezentować także inni uczniowie naszej szkoły: Błażej Cejnowa, Daria Szomborg, Agata Lisewska i Natalia Dąbrowska.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeId4d1d59072f

"Hipolit" przystąpił do Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Razem dla autyzmu". Celem konkursu było przybliżenie młodzieży problematyki autyzmu i kształtowanie postaw tolerancji. 12 kwietnia 2018 roku w Wejherowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród: III miejsce zajęła Weronika Szulist z kl. II D a wyróżnienie Wiktoria Lis z kl. II E. To wielki sukces, bo wykonanie plakatu zgodnego z warunkami i celami konkursu, nie było łatwe. Opiekunem konkursu była pedagog szkolna: Katarzyna Mączka.Gratulujemy całemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeIdaaa7d6a32f

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła I edycję konkursu fotograficznego, dotyczącego polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Tematem konkursu jest "Przedsiębiorczość wiejska".

Cele konkursu:

promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich;

promocja fotografów oraz osób zajmujących się tematyką wsi;

promocja fotografii dokumentującej polską wieś;

wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Kapituła Konkursu: Powołana przez Radę FDPA

Zgłaszanie prac do konkursu:

Prace do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie przez ich autorów.

Za pracę fotograficzną przyjmuje się zdjęcia pojedyncze, jak i zestawy.

Zestaw może zawierać do 10 zdjęć. Każdy uczestnik konkursu może przedstawić do konkursu maksymalnie trzy prace.

Data przyjmowania zgłoszeń: 30 kwietnia 2018

Ogłoszenie wyników: do 15 maja 2018

Poprawnie przygotowany komplet dokumentów składa się z:

Odbitek na papierze fotograficznym o długości krótszego boku wynoszącej min. 20 cm

Pracy w wersji elektronicznej na dowolnym nośniku (format zdjęć: JPG, dłuższy bok max 2600 pikseli, rozdzielczość 300 dpi);

Kompletnie wypełnionej „Karty zgłoszeniowej” dostępnej w wersji elektronicznej na stronach internetowych Organizatora:http://www.fdpa.org.pl/konkurs-fotograficzny

Nagrody:

I miejsce – 2 000 zł

II miejsce – 1 000 zł

III miejsce – 500 zł

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora http://www.fdpa.org.pl/konkurs-fotograficzny 

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Sylwia Konopacka-Bąk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 695 116 110; 22 864 03 90; fax 22 864 03 61.

Tradycyjnie wiosna kojarzy się z organizowanym od kilku lat w naszej szkole konkursem nakrywania stołu. W tym roku licznie wzięli w nim udział uczniowie klas gastronomicznych. W sumie nakrytych zostało 21 stolików. Jury pod przewodnictwem Iwony Przybojewskiej- koordynatora i szkoleniowca przyjęć ślubnych – nagrodziło 3 zespoły:

I MIEJSCE klasa 2B - Angelika Wyrwał i Sebastian Mischke

II MIEJSCE klasa 3B - Julia Kąkol, Martyna Koralewska, Sandra Borkowska,Paweł Frąckowiak

III MIEJSCE klasa 4B - Marta Zawielak, Patryk Kortas, Damian Przychodzeń, Łukasz Witulski

Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy 3 B: Angelika Bregier, Magdalena Potrykus, Angelika Renusz, Maria Hammerl i Angelika Kwidzińska oraz uczniowie z tej samej klasy - Michał Maciejko, Kacper Słowi,  Adrian Plotzke i Sebastian Torbiak za bardzo oryginalne i pomysłowe nakrycia stołu. Zdobywcy I miejsca będą reprezentowali nasza szkołę w wojewódzkim konkursie nakrywania stołów, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni. Organizatorami szkolnego konkursu są Panie: Magdalena Blok Krampa i Małgorzata Więcek.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeIde37f6bea1f

 

14 marca odbył się w naszej szkole DZIEŃ LICZBY PI. W konkursie "Matematyka od kuchni" wzięło udział 10 reprezentacji klas technikalnych. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2 C w składzie: Katarzynaia Jeka, Daria Lubocka, Bruno Panek i Michał Ozimiński. Drugie miejsce zajęła klasa 3B w składzie: Wiktoria Jaroniec, Jolanta Kaczykowska, Nikodem Dzielski, Kacper Plewa.Trzecie miejsce ex- equo: klasa 1C w składzie: Patrycja Dysarz, Dawid Lejmanowicz, Szymon Bieszke, Damian Szmulewski oraz klasa 4 C w składzie: Justyna Zaborniak, Angelika Winiarska, Natalia Taube, Dominika Bielaszewska i Mateusz Dziedzic. 15 marca 2018 roku odbył się "Kangur Matematyczny". W kategorii "Student" udział wzięły: Katarzyna Jeka i Daria Lubocka z klasy 2C. W kategorii "Junior" udział wzięli: Patrycja Dysarz i Dawid Lejmanowicz z klasy 1C. Matematyczne zmagania nadzorowali: Pani Magdalena Arent oraz Pan Krzysztof Kosecki. 16 marca 2018 roku uczniowie z "Hipolita" licznie wzięli udział w Konkursie Interdyscyplinarnym obejmujący wiedzę: z matematyki, fizyki biologii, chemii. Opiekunami konkursu były Panie: Anna Becker i Wioleta Ptak - Fedyk.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeIdf3c7b8fb95

W dniu 15 marca 2018 uczeń klasy 3 A Dawid Grzelczyk wziął udział w wojewódzkim etapie ogólnopolskiej olimpiady "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Konkurs dotyczył historii wiedzy z zakresu historii najnowszej Polski ostatnich 30-tu lat i przemian społeczno-gospodarczo-politycznych w naszym kraju. Olimpiada miała też na celu przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego. Ma charakter cykliczny, odbywa się co roku. Koordynatorem  w szkole był nauczyciel Rafał Nowicki.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeId3c3b8c82a5

W dniu 5 marca 2018 roku w hotelu "Mistral" w Gniewinie odbył się II Ogólnopolski konkurs gastronomiczny „Sportowa Wiosna”. Nasza szkołę reprezentowała drużyna składająca się z dwóch uczniów klasy II E: Klaudii Raif i Szymona Kierszki. Nasi uczniowie zakwalifikowali się do konkursu spośród 38 drużyn z całej Polski. Przygotowali obowiązkowy deser z białą czekoladą pod tytułem: „Wiosenna beza z nuta pistacji” oraz „Dorsza suvi”. Klaudia i Szymon zostali dostrzeżeni przez znanego Mistrza Kuchni Kurta Schellera – wywalczyli staż w restauracji "Biały Królik". Uczniowie przygotowali się samodzielnie korzystając z rad swoich szefów kuchni. Opiekę nad uczniami podczas konkursu sprawowała Pani Barbara Sanecka.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeId4e00fd87a0