W pierwszym dniu wiosny, 21 marca 2019 roku, w naszej szkole już po raz III odbył się Wojewódzki Konkurs Fryzjerski „U Hipolita”. W tym roku fryzury inspirowane były nowoczesnym folklorem. W rywalizacji udział wzięło 18 uczestników, ze szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska, Gdyni, Rumi, Wejherowa  i Pucka. W jury zasiedli specjaliści z branży fryzjerskiej: Marek Czylkowski, Grzegorz Kuptz i Justyna Otrombke. W ocenie liczył się nie tylko pomysł ale i staranne wykonanie fryzury. I miejsce zdobyła nasza uczennica Anna Herbasz, II miejsce zajęła Aleksandra Wróbel z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie a 3 miejsce – Adriana Binkiewicz z „Hipolita”. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Kirszling z CKZiU w Gdyni. Nagrody wręczyła Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski oraz Ariel Sinicki – przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeId3ba5155e81

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi organizuje konkurs dla uczniów gimnazjum i  ósmych klas szkól podstawowych. Zachęcamy uczniów szkół do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Mój region jest wyjątkowy". Informacje znajdą Państwo w załączonym regulaminie. Zgłoszenia z załączoną kartą uczestnictwa prosimy przesyłać drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie  od 20.03.2019 do 15.04.2019 roku. 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Bożena Madeksza i Magdalena Furmańska

 

Karta zgłoszeniowa

Regulamin

W dniu 14 marca 2019 uczennice klasy 3A - Aleksandra Czapp i Dominika Klebba wzięły udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady SOLIDARNOŚCI "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".Pytania konkursowe dotyczyły historii wiedzy z zakresu historii najnowszej Polski ostatnich 30-tu lat i przemian społecznych, gospodarczych i politycznych w naszym kraju. Olimpiada ma też na celu przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeId788ae181eb

 

Dnia 7 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do III  Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego „U Hipolita”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów klas fryzjerskich. Laureatami zostały: Daria Szomborg(2a), Julia Dzidowska(3d), Aleksandra Nawrocka(2d), Anna Herbasz(2d), Adriana Binkiewicz(2d), Adrianna Derkacz(2d). Autorki najlepszych fryzur będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu wojewódzkiego, który 21 marca 2019 roku odbędzie się „U Hipolita”.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeIddf64957ba9

 

W dniu 6 marca 2019 roku uczniowie klas 1G, 2G, 3G oraz 4B wzięli udział w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Mistrzostwa te są jednymi z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych mechaników, czemu sprzyja bliska współpraca organizatora – Fundacji Cooperatio z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Exxon Mobil oraz pozostałymi partnerami Mistrzostw. Ambasadorem konkursu jest Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo. W tym roku 16 zespołów dwuosobowych reprezentowało naszą szkołę w kategorii "Młody Mechanik". 30 najlepszych zespołów weźmie udział w finale, który odbędzie się podczas targów Poznań Motor Show. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeId05dbd28f8a

W dniu 21 marca 2019 roku w PZS nr 2 w Rumi odbędzie się III Konkurs Fryzjerski „U Hipolita”. Uczniowie szkół technicznych i branżowach o profilu fryzjerskim będą rywalizować przygotowując najpiękniejsze fryzury inspirowane …folklorem. Na zgłoszenia drużyn czekamy do 7 marca 2019 roku.

Karta zgłoszenia

Regulamin konkursu

Dnia 07 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbyła się VI Olimpiada Wiedzy o Turystyce - etap okręgowy, w której udział wzięła uczennica naszej szkoły- Wiktoria Mislisz z kl. 3A pod opieką nauczyciela Rafała Nowickiego. Tym razem tematem przewodnim olimpiady była "Turystyka w przyrodzie". Pozytywne przejście etapu okręgowego Olimpiady umożliwi udział w etapie centralnym, który odbywać się będzie w Łodzi. Uczestniczce konkursu  serdecznie tego życzymy i czekamy na wyniki.

SKM C22719010815280 pdf.io

View the embedded image gallery online at:
http://www.hipolit.info/konkursy#sigFreeId37e54b9362

Dnia 4 grudnia 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi, odbył się II Wojewódzki Konkurs Kulinarny „Hipolit Chef“. Projekt ten skierowany był do młodych kucharzy, uczniów szkół o profilu gastronomicznym, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności szerszemu gronu odbiorców. Uczestnicy konkursu  przygotowywali potrawy z nieznanych im wcześniej produktów. W tym roku motywem przewodnim była: kaczka, rokitnik i salsefia. Z tych produktów z dowolnymi dodatkami należało przygotować danie główne. W zawodach liczyły się nie tylko umiejętności ale też kreatywność i odporność na stres spowodowany presją czasu. Wszystkim uczestnikom udało się doskonale sprostać zadaniu. W rywalizacji wzięło udział 11 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska, Gdyni, Pucka, Wejherowa i Rumi.